Ciekawostki o Wietnamie

Wietnam dziś to jedno z najpopularniejszych miejsc, które odwiedzają turyści z całego świata. Jeżeli nie jesteśmy zdecydowani na odwiedzenie tego kraju, warto poczytać kilka ciekawych informacji na jego temat co może ułatwić nam wybór.

 

Ciekawostki o Wietnamie

Poniżej Wietnam ciekawostki :

  1. W Wietnamie możemy zwiedzić największą jaskinię na świecie. Mowa tu o Son Doog, która znajduje się w parku narodowym Wietnamu i należy szukać ją blisko granicy z Laosem. Ma ona około 9 kilometrów długości, 150 metrów szerokości oraz 200 metrów wysokości. Została ona odnaleziona w 1991 roku przez miejscowego rolnika. Jeżeli chcemy ja zwiedzić to należy zarezerwować dużo czasu i pieniędzy. Zwiedzanie trwa bowiem aż 7 dni i kosztuje około 3 tysięcy dolarów. Wymagane jest wynajęcia przewodnika, która nie pozwoli nam się tam zgubić.
  2. Sieć tuneli Chu Chi. Znaleźć je można około 70kilometrów od Sajgonu. Jest to bardzo popularna atrakcja turystyczna dla osób szukających niecodziennych atrakcji. Są to budowle militarne wybudowane przez Wietkong czyli wojsko Wietnamskie do celów wojennych. Ich całkowita długość to aż 200 kilometrów tak więc na zwiedzanie powinniśmy przeznaczyć dużo czasu. Dzisiaj do zwiedzania dla turystów udostępniono około 120 kilometrów tuneli w których możemy znaleźć nie tylko ścieżki wojskowe ale też garnizony oraz szpitale.
  3. Mieszkania na łodziach. Na południu Wietnamu znajdziemy jedną z największych atrakcji tego kraju, którą chce zobaczyć każdy turysta. Znajduje się tam około 2 tysięcy wysepek, z których część jest zamieszkała. Mieszka tu około 1900 gatunków zwierząt i rośnie około 500 gatunków roślin. Wysepki zamieszkuje łącznie około 300 osób które mieszkają w w domach zbudowanych na łodziach z bambusu.
  4. Świątynie w Wietnamie. W tym kraju znajdziemy aż 17 tysięcy świątyń. Jedna z nich jest szczególnie do polecenia. To świątynia Cao Dai. Wejście jest bezpłatne i można uczestniczyć w nabożeństwach. Największym zaskoczeniem może być kolor ścian, który jest różowy.