Czy warto używać Monero ?

Monero to wiodąca marka wśród krypto aktywów pod względem kapitalizacji na giełdzie. Czemu zawdzięcza taki sukces oraz jaka czeka ją przyszłość, o tym poniżej.

Monero historia

W początkowej fazie rozwoju Monero (XMR) nazywało się BitMonero jako hard fork kryptowaluty Bytecoin. Po czym zmieniła nazwę na znaną obecnie i stała się pełnoprawną kryptowalutą. Główną jej zaletą jest całkowita decentralizacja oraz mnogość developerów, co przekłada się na to, że jest cały czas ulepszana.

Do czego służy ?

Kryptowaluta XMR należy do tzw. private-coinów, czyli takich tokenów, które zapewniają użytkownikom prywatność. Monero uważane jest za najbardziej anonimową z nich wszystkich. Dlatego jest bardzo pożądana w kręgach, gdzie przeprowadza się interesy nie do końca legalne lub zabronione przez prawo. Oprócz tego liczba monet Monero nie jest w żaden sposób ograniczona, co efektywnie reguluje popyt i powoduje dużej zmienności cenowej, dzięki czemu duża grupa osób może jej używać. Jeśli ktoś pragnie pozostać naprawdę anonimowy w sieci to warto zaopatrzyć się w Monero.

Artykuł powstał przy współpracy z https://mbgrupa.pl