Dodatki w stylu skandynawskim: Minimalizm i funkcjonalność w dekoracji

Dodatki w stylu skandynawskim: Minimalizm i funkcjonalność w dekoracji

Skandynawski styl dekoracji cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Charakteryzuje się on minimalistycznymi rozwiązaniami, funkcjonalnością oraz jasnymi, stonowanymi kolorami. W artykule przedstawimy najważniejsze dodatki, które pomogą nam w stworzeniu wnętrza w stylu skandynawskim.

1. Świece i lampiony
Warto zwrócić uwagę na oświetlenie w pomieszczeniu. W stylu skandynawskim często stosuje się świece i lampiony. W ciemne, jesienne wieczory dodadzą one ciepła i przytulności. Zwróćmy uwagę na ich kształt oraz kolor – najlepsze będą proste, geometryczne kształty oraz biele, szarości czy czernie.

2. Poduszki i pledy
Na sofie czy fotelu nie powinno zabraknąć poduszek i pledów. W skandynawskich wnętrzach często stosuje się jasne, pastelowe barwy, jednak można także postawić na intensywniejsze, mocniejsze kolory. Poduszki będą ozdobą i ułatwią spędzanie miłego czasu w salonie, a pledy dodadzą ciepła i przytulności.

3. Ściany i obrazy
Wnętrze w stylu skandynawskim wyróżniają jasne, stonowane kolory ścian. Odcienie bieli, beżu oraz szarości z pewnością wpasują się w taki styl dekoracji. Oprócz tego, warto pomyśleć o umieszczeniu na ścianach prostych, minimalistycznych obrazów lub plakatów. Mogą to być grafiki z życiowymi przesłaniami, zdjęcia z Rezygnować z niepotrzebnych dodatków i ozdób.

4. Rośliny
Rośliny to idealny dodatek do mieszkań w stylu skandynawskim. Mogą to być prosty, ale elegancki storczyk, mini drzewko bonsai czy lawendowe zioła. Dzięki nim wnętrze nabiera życia i kolorów, a przy tym wprowadza do mieszkania zdrowy klimat.

5. Dywany
Na podłodze w skandynawskim stylu mieszkań powinno znaleźć się dywan – najlepiej o prostym wzorze i w jasnych barwach. Dywanik doda przytulności i podkreśli styl skandynawski mieszkania.

Podsumowując, w skandynawskim stylu dekoracji liczy się prostota, minimalizm i funkcjonalność. Warto postawić na jasne, stonowane kolory, geometryczne kształty i naturalne materiały. Wszystkie dodatki powinny służyć nie tylko estetyce, ale także użytkowości mieszkania.