Dynamiczny rozwój branży transportowej

Żyjemy w globalnej wiosce zatem gwałtowny rozwój handlu międzynarodowego nie powinien nas dziwić. Polska jako jedno z największych państw Unii Europejskiej bierze od wielu lat bardzo aktywny udział w wymianie towarowej zarówno importując jak i eksportując różne dobra użytkowe. Wpływa to jednocześnie na rozwój i unowocześnianie branży transportowej oraz firm świadczących usługi z zakresu TSL (transport, spedycja, logistyka). To właśnie dzięki przedsiębiorstwom zajmującym się tą gałęzią gospodarki, możliwy jest coraz większy, zróżnicowany i bardziej aktywny udział polskiego przemysłu nie tylko w handlu krajowym ale również na międzynarodowych rynkach zbytu. Poznajmy bliżej usługi transportowe oraz spedycyjne.

Usługi transportowe

Usługi transportowe to transport podjętego ładunku z miejsca nadania (od nadawcy) do miejsca docelowego (do odbiorcy). W tym przypadku ogromną rolę odgrywają środki transportu, którymi dane zlecenie będzie realizowane. Obecnie dostępnych jest wiele zróżnicowanych pojazdów, dzięki którym transport odbywa się w sposób bezpieczny, szybki i zrównoważony. Bardzo ważne jest ustalenie trasy oraz wybór pojazdu najlepiej dopasowanego do rodzaju zlecenia. Przedsiębiorstwa oferują ogromny wybór pojazdów w transporcie drogowym/kolejowym ale też różne rodzaje naczep, wywrotki, silosy, cysterny oraz chłodnie. Dobór odpowiedniego pojazdu gwarantuje bezproblemową i profesjonalną realizację zleceń, zarówno pojedynczych, jak i we współpracy długoterminowej.

Usługi spedycyjne

Usługi spedycyjne to całość działań polegających na organizacji transportu w sposób najszybszy, najbardziej korzystny przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Fachowość, terminowość i dyspozycyjność to najważniejsze cechy firm z branży spedycyjnej. Kluczowe jest również dopasowanie swej oferty do potrzeb i oczekiwań kontrahentów. Każde zlecenie powinno opierać się na indywidualnej procedurze i organizacji, co gwarantuje wybór najlepszego możliwego wariantu realizacji projektu.
Spedycja Szczecin umożliwia nowoczesne i bardzo atrakcyjne rozwiązania dla swoich klientów. W przypadku branży żywnościowej niezwykle ważną rolę odgrywa transport produktów żywnościowych, medycznych oraz leków zgodnie ze spełnieniem norm HACCP. Realizacja zleceń dla branży FMCG (towarów szybkozbywalnych) wymaga umiejętnej organizacji działań logistycznych oraz przewozu ładunków drobnicowych i całopojazdowych. W przypadku tej branży trzeba uwzględnić również czynnik sezonowości sprzedaży. Dla zleceniodawców z branży elektronicznej ważne będzie przede wszystkim umiejętne zabezpieczenie towaru ale też jego ubezpieczenie. Jak widzimy, realizacja każdego projektu wymagać będzie od spedytora uwzględnienia różnych czynników, dzięki którym organizacja transportu ładunków przebiegnie bezproblemowo, terminowo i ekonomicznie.