Nowe trendy – najmodniejsze meble i dodatki

Wnętrze to nie tylko cztery ściany, podłoga i sufit, ale również meble i dodatki. Mając uniwersalną bazę, jak białe ściany i drewniany parkiet, możemy już śmiało budować styl wnętrza. Pozostaje decyzja, jakie formy i materiały wybrać, aby tego stylu nadać i zachować modny charakter. Zobacz poniżej, jakie meble i dekoracje wpisują się w aktualne trendy w aranżacji wnętrz?

Sofy modułowe

Salony podbijają teraz sofy modułowe. Jest to pogodzenie umeblowania modnego z funkcjonalnym, gdyż mieszkańcy sami mogą stworzyć wersję pasującą do ich potrzeb. Kwadratowy moduł sofy może, w każdej chwili, stać się stolikiem kawowym albo oddzielnym pufem ustawionym przy ścianie. Aktualne trendy w aranżacji wnętrz, zdecydowanie częściej, promują sofy modułowe stawiane bezpośrednio na podłodze, bez nóżek. Jeżeli zaś chodzi o kolorystykę i materiały, mamy tutaj praktycznie pełen asortyment, choć pojawiają się liderzy. Hitem jest miękki, ciemno niebieski welur oraz gładki materiał w kolorze beżu.

Pufy, sofy, abażury – wszędzie krągłości

W poprzednich latach, we wnętrzach królowały style loftowy i minimalistyczny, w obydwu dominowały proste linie i ostre kąty. Nadeszła wreszcie pora na coś zupełnie nowego. Modne meble mają teraz łagodne, zaokrąglone kształty. Idealną afirmacją tego trendu jest puf w formie walca. A więc wszystko ma być teraz obłe – począwszy od nóg stołu, poprzez podłokietniki foteli, na sofach skończywszy. Dodatkowej miękkości nadaje materiał, najczęściej meble obszyte są welurem lub połyskującym atłasem. Co ciekawe, poza meblami, łagodne linie dominują też w oświetleniu – abażury są najczęściej kuliste.

Najmodniejsze dodatki

Mądry i świadomy wybór dekoracji, to wcale nie łatwe zadanie. Jeżeli chcemy wykorzystać najnowsze trendy w aranżacji wnętrz, wybierzmy dodatki proste w formie, klasyczne i minimalistyczne. Abstrakcyjne grafiki o geometrycznych kształtach, mogą znaleźć się na ścianie w formie plakatu czy obrazu, ale też na poduszkach. Do prostej geometrii, dołączają dekoracje w formie gipsowych odlewów głów czy popiersi antycznych bohaterów. Również rzeźby w stylu greckim czy rzymskim stanowią teraz bardzo modny element. Czyli krótko mówiąc, w dekoracjach i dodatkach rządzi klasyka i minimalizm.