Planujemy weselne wydatki

Każdy, kto planuje organizację ślubu i wesela liczy się z faktem, że wydatki ślubne mogą być całkiem kosztowne. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zarówno wynajem sali, catering czy noclegi dla gości mogą pochłonąć część budżetu, ale warto zapoznać się z podstawowymi wydatkami, które będziemy musieli ponieść.

Za co PŁACIMY?

Wydatki weselne obejmują przede wszystkim koszty samego cateringu oraz wynajęcia sali weselnej. W tej kategorii wymienić warto także koszty zakupu alkoholu i słodkiego poczęstunku. Zdarza się, że młodzi decydują się również na stół wiejski, którego zaopatrzenie realizuje zewnętrzną firmą. Następnym dużym wydatkiem są Oczywiście kwiaty i dekoracje. Tutaj koszt może się oczywiście rozszerzyć o dekoracje kościoła. Warto także pamiętać o drobnym upominku dla weselników. Ważnym elementem każdego wesela jest również orkiestra czy jej tańszy zamiennik czyli DJ. Warto także pamietać o fotografie, który uwieczni ten dzień.
Zupełnie inna grupa wydatków są stroje i dodatki związane z ubiorem państwa młodych. Suknia ślubna i garnitur mogą kosztować kilka tysięcy, a do tej kwoty należy doliczyć jeszcze dodatki. Jeżeli chodzi o pannę młoda w grę wchodzi również makijaż i fryzjer.
Oczywiście wydatki pojawiają się już w momencie kompletowania dokumentów potrzebnych do zawarcia związku małżeńskiego oraz opłacenie ceremonii ślubnej. W końcu do ślubu trzeba też czymś dojechać. Ale w tym przypadku cena zależy od naszej fantazji.
Dodatkowe koszty odnoszą się już do samych zaproszeń i dodatków którymi planujemy urozmaicić nasze wesele. Jednak podsumowanie wszystkich kosztów może okazać się niezłą suma. Od kilku lat organizacja wesela kosztuje około 40-50 tysięcy złotych, co dla wielu osób jest sporym wydatkiem. Jednak gdy decydujemy się na ten krok i planujemy dzień ślubu warto zastanowić się nad formą, ponieważ może sie okazać, że pewne ciekawe rozwiązania będą niemałą atrakcją dla gości A nam pozwolą zaoszczędzić kilka złotych.
Najważniejsze, żeby dla nas ten dzień był niezapomniany.