Powierzchnie wykonane są z żywicy akrylowej

HI-MACS jest niezwykle twardym i odpornym, nieporowatym materiałem, który może być frezowany, kształtowany, wyginany i formowany w niemal każdy wyobrażalny wzór. Naturalne ciepło i czysty wygląd materiału sprawiły, że stał się on popularnym wyborem zarówno do zastosowań domowych jak i komercyjnych, w tym blatów kuchennych, umywalek łazienkowych, lad recepcyjnych, blatów barowych i schodów.

Powierzchnie Hi-Macs wykonane są z żywicy akrylowej z dodatkiem naturalnych minerałów.

W przeciwieństwie do wielu innych materiałów, powierzchnie Hi-Macs są bardzo łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu. Są wysoce odporne na zarysowania i plamy.

Hi-Macs charakteryzuje się różnorodnością kolorów i możliwością tworzenia dowolnych efektów wykończeniowych – od powierzchni lustrzanej z połyskiem, poprzez matową, jedwabistą, aż po aksamitną. Co więcej, można go formować w dowolny sposób – np. wyprofilować krawędź lub wykonać wycięcie pod zlew. Ma szerokie zastosowanie: blaty kuchenne, blaty łazienkowe, schody i poręcze, wanny i brodziki ze zintegrowanymi, bezspoinowymi kanałami odpływowymi, okładziny ścian za zlewami lub prysznicami oraz wiele innych elementów wyposażenia wnętrz, gdzie wymagana jest odporność na uderzenia i wysoką temperaturę. Nieporowaty i bardzo gładki w wyglądzie Hi-Macs nie wymaga uszczelniania ani regularnego polerowania, co zapobiega gromadzeniu się brudu na jego powierzchni.

Prestiż

Materiał ten ma wiele zastosowań, a jego naturalny wygląd sprawia, że jest popularny w wielu dziedzinach.

HI-MACS stał się materiałem wybieranym dla niektórych z najbardziej prestiżowych projektów na świecie. HI-MACS został wybrany na szczyt Burj Khalifa w Dubaju – najwyższego budynku na świecie – jak również ambasady USA w Abu Dhabi.

Materiał jest w 100% trwały i odporny na uderzenia, ścieranie i zarysowania;

Jest odporny na promieniowanie UV, co czyni go odpowiednim do zastosowań w miejscach nasłonecznionych;

Nie zawiera żadnych szkodliwych substancji (np. formaldehydu) – może być stosowany nawet w szpitalach medycznych, kuchniach i przedszkolach;

Jest łatwy w czyszczeniu i dezynfekcji.