Psy łowieckie

Jest wielu myśliwych, którzy są lojalni wobec swojej rasy, bez względu na to, czy jest to seter angielski, cocker spaniel, spaniel Boykin, angielski springer spaniel, spaniel bretoński lub jeden z psów z tej listy, każda rasa będzie produkować świetnych myśliwych.

Najpopularniejsze rasy psów myśliwskich:

Labrador Retriever

Dzięki wiązkom energii, płaszczowi na chłodne dni, przeznaczonemu na długie dni na dworze i na dużych ranczach, chęci do podjęcia wszelkich starań, aby odzyskać swój łup, Labrador retriever jest najlepszy do polowania na kaczki, ale może ci pomóc z każdym rodzajem małej zwierzyny.

Foxhound amerykański

Te psy były hodowane dla zadania takiego jak polowanie na lisa. Nadal są wykorzystywane w tym celu. Łowcy jeleni również zaadaptowali ich umiejętności biegania do dużej zwierzyny, ale foxhound amerykański to świetna rasa myśliwska, ponieważ jest energicznym psem, który będzie ścigał wszystko, co mu wskażesz.

Beagle

Być może postrzegany jako „ikoniczny” pies myśliwski, Beagle jest małym psem i cechuje go wytrwałość, energia i zamiłowanie do pościgu za amerykańskim lisem. Jego krótkie nogi utrudniają nieco dążenie do schwytania większej zwierzyny, ale jeśli polujesz na mniejszą zwierzynę i wariację jak króliki, beagle są świetnymi psami. Ten pies zajmuje obecnie szóste miejsce w rankingach popularności American Kennel Club.

Więcej o rasach psów na https://petportal.pl/rasy-psow/