Sposób na piękne płytki

Płytki są materiałem, który najczęściej stosowany jest w łazienkach oraz w elementach ozdobnych. Z czasem płytki ulegają zużyciu oraz tracą swój błysk. Jak temu zapobiec?

Aby zapobiec utracie blasku płytek – należy zrobić ich odświeżenie. W tym celu potrzebny jest nabłyszczacz do podłóg. Środek taki możemy zakupić bez problemu we właściwie każdym sklepie budowlanym. Przed zastosowaniem należy jednak wiedzieć, że nie wszystkie środki będą idealnie pasowały do każdych podłóg. O co więc chodzi? Chodzi o to, że możemy mieć różny rodzaj płytek.

Najczęściej spotykanymi rodzajami płytek są:
– płytki klinkierowe,
– płytki terakotowe,
– płytki glazurowane,
– płytki gresowe.

Każdy z rodzajów płytek służy do stosowania ich w określonych miejscach. Przykładowo chodzi tutaj o to, że płytki glazurowane i terakotowe są znacznie bardziej podatne na różne uszkodzenia mechaniczne. Płytki glazurowane chłoną także dużą ilość wilgoci, więc stosowanie ich w miejscach o dużej wilgoci (łazienki) nie jest odpowiednie. Płytki terakotowe mogą mieć różne warstwy ozdobne, które najzwyczajniej mogą odpaść lub się zedrzeć. Natomiast płytki gresowe i klinkierowe są o wiele bardziej odporne na różnego rodzaju uszkodzenia i wilgoć. Często stosowane są w łazienkach oraz na zewnątrz – znajdziemy je na balkonach, tarasach oraz drogach prowadzących do domu, czy podjazdach. Odpowiednie ich zabezpieczenie jest konieczne, aby użytkowanie nie sprawiało problemów.

Gdy wiemy już, jaki rodzaj płytek posiadamy, to nie pozostaje nam nic innego, jak pójście do sklepu i wybranie do nich odpowiedniego środka nabłyszczającego.