Trzy podstawy stylizacji włosów

Eksperymentujemy z fryzurami lub stawiamy na prostą klasykę. Jesteśmy zwolenniczkami lekkich upięć lub tworzymy skomplikowane konstrukcje na głowach. Stylizacja fryzur damskich https://annastefanko.pl/stylizacja-fryzur-damskich/ nie jest nam obca – choćbyśmy tylko prostowały włosy, to i tak poświęcamy na to ogrom swojego czasu, zwracamy uwagę na najdrobniejsze szczegóły, dbamy o wstępną pielęgnację.

Choć jeśli mamy okazję to staramy się nieco bardziej „zaszaleć” z fryzurą, to na co dzień zazwyczaj wybieramy jedną z trzech opcji: koński ogon, kok lub warkocz. Koński ogon jest to potoczna nazwa upięcia kucyka, można go wykonać na czubku głowy lub przy szyi. Ponadto jest to bardzo plastyczna fryzura i można ją wykonać na wiele więcej, mniej lub bardziej skomplikowanych sposobów, osiągając różne efekty.

Kok – jest to poniekąd wariacja na temat kucyka. Upięcie pozwalające na powstanie klasycznej, eleganckiej fryzury lub też tej swobodnej, luźnej i sprawiającej wrażenie zrobionej „od niechcenia”, dodającej młodzieńczego uroku.
Warkocz jest również bardzo uniwersalny. Cechuje go różnorodność wykonania, istnieje wiele możliwości, np. warkocze klasyczne, warkocze francuskie, kłosy. Można stworzyć jeden warkocz, można zapleść go wokół głowy lub wykonać ich więcej, po obu stronach. Bawić się formą. Efekt końcowy zależy wyłącznie od naszej kreatywności.