Wino czyli co?

Wino jest jednym z najpopularniejszych napojów świata, który towarzyszy ludziom od czasów starożytnych po dziś dzień. Nic w tym dziwnego – mimo, że jest napojem alkoholowych nie jest tak ciężki jak inne procentowe trunki, można z powodzeniem pić go do obiadu na dobre trawienie. Oczywiście wino dla koneserów kosztować może znaczne sumy pieniędzy, jednak już za kilkadziesiąt a nawet kilkanaście złotych otrzymać możemy butelkę bardzo smacznego trunku. Dowiedzmy się o nim czegoś więcej.

Wino pochodzenie

Pierwszy dowody na produkcję wina pochodzą że starożytnego Egiptu, chociaż najpewniej pochodzi ono z regionu Kaukazu. Bardzo szybko zdobyło popularność w Grecji i Rzymie a następnie innych krainach. Niesłabnącą popularnością cieszy się po dziś dzień.

Rodzaje wina

Rodzajów win jest niemalże tak wiele, jak wiele jest rodzajów winorośli. Każdy popularny rejon winiarski produkuje swoje sztandarowe gatunki. Główny podział obejmuje po pierwsze wina białe, różowe i czerwone, po drugie musujące i niemusujące, po trzecie zaś słodkie, półsłodkie, półwytrawne oraz wytrawne. Każdy znaleźć może coś dla siebie.