Wnętrza w stylu retro: Powrót do przeszłości w aranżacji wnętrz

Retro to styl, który cieszy się ogromną popularnością w ostatnim czasie. Jest to powrót do przeszłości i nostalgia za czasami, które już minęły. Wnętrza urządzone w stylu retro sprawiają, że czujemy się jakbyśmy cofnęli się w czasie i zanurzyli w atmosferze lat 50., 60. lub 70.

Czym charakteryzuje się styl retro?
Styl retro to łamana prostota, naturalne materiały, pastelowe kolory i ciekawe wzory. Wszystko to razem tworzy unikalną atmosferę w pomieszczeniu, która nie pozostawia nikogo obojętnym. Cechą charakterystyczną stylu retro są meble z ciemnego drewna, ikony popkultury, kolorowe dywany i tapicerowane fotele w niebanalnych formach. Aranżacja wnętrza w stylu retro wymaga nieco kreatywności i odwagi, ale efekt końcowy na pewno usatysfakcjonuje.

Jakie elementy wykorzystać w aranżacji wnętrza w stylu retro?
1. Meble – Meble w stylu retro powinny być wykonane z ciemnego drewna lub metalu. Będą to głównie stoły, krzesła, fotele oraz szafki. W sklepach meblowych można znaleźć wiele mebli inspirowanych latami 50-ty oraz 60-ty.
2. Kolory – Wnętrza w stylu retro charakteryzują się pastelowymi kolorami, przede wszystkim żółcią, zielonym, różem i turkusem.
3. Dekoracje – Styl retro to przede wszystkim modne dekoracje z lat 50-ty i 60-ty, jak na przykład plakaty reklamowe, butelki z napojami, ozdobne zegary itp.
4. Oświetlenie – Żyrandole w stylu industrialnym z metalu, z przyciemnionym szkłem lub z materiału w kratkę będą idealnie wpisywały się w aranżacje wnętrz w stylu retro.
5. Wzory – W aranżacjach wnętrz w stylu retro bardzo modne są wzory geometryczne i kwiatowe.

Gdzie można wykorzystać styl retro w aranżacji wnętrz?
1. Kuchnia – Kuchnia w stylu retro to połączenie ciemnych mebli z pastelowymi kolorami i dodatkami z epoki.
2. Salon – W salonie warto postawić na krzesła z tapicerowanymi siedziskami czy kolorowe dywany.
3. Sypialnia – W sypialni meble z ciemnego drewna połączone z kolorowymi narzutami na łóżko stworzą niepowtarzalny klimat.

Podsumowanie
Styl retro to jedna z najmodniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Charakteryzuje się łamaną prostotą, pastelowymi kolorami i modnymi dodatkami. Wnętrza urządzone w stylu retro są nastrojowe, tworzą wyjątkową atmosferę, która sprawia, że czujemy się jakbyśmy przenieśli się w czasie. Styl retro to połączenie przeszłości z nowoczesnością, co daje naprawdę wyjątkowe efekty.