Jak zabezpieczyć ogród przed zimą?

Nadchodząca jesień to idealny czas, aby przygotować ogród na zimę. Jeśli nie przygotujemy się jak należy do tego zadania, wiosną możemy się nieźle zaskoczyć i to w ten negatywny sposób. Zamiast pięknej, budzącej się do życia roślinności powitają nas stare, suche i nieatrakcyjne pędy. Dodatkowo usunięcie ich będzie dwa razy trudniejsze po zimie niż przed nią. Jeśli nie chcesz dawać sobie dodatkowej pracy, koniecznie musisz dowiedzieć się, jak zabezpieczyć ogród przed zimą. Co wymaga Twojego działania i od czego należy rozpocząć prace, aby były efektywne?

Odpowiednio zadbaj o kondycję roślin

Większość roślin znajdujących się w ogrodzie nie jest naturalnie przygotowania do zimowych warunków. Aby lepiej znieść zimowe warunki powinny zgromadzić odpowiedni zapas wody. Dlatego, tuż przed nadejściem zimy należy dobrze nawodnić wszelkie gatunki. Dodatkowo, przy podlewaniu warto zadbać o dobre odżywienie roślin. Użyjmy więc specjalnych preparatów, które pozytywnie wpłyną na kondycję poszczególnych gatunków wiosną. Dodatkowo pamiętaj, że część roślin warto jest zabezpieczyć i okryć specjalnie przygotowanymi matami. Szczególna troska należy się bylinom. Dla nich warto przygotować naturalne okrycie. Możesz skorzystać z gałązek drzew iglastych, kory, czy naturalnych trocin. To ma szczególne znaczenie, kiedy zimą nie ma śniegu. Warstwa kilkunastu centymetrów kory, igieł, czy trocin zadziała izolująco i nawet kilkunastostopniowy mróz nie jest w stanie im zaszkodzić.

Meble – jeśli zależy Ci na ich estetycznym wyglądzie zajmij się ich zabezpieczeniem

Meble również należy potraktować z należytą troską. Po pierwsze, jeśli masz taką możliwość schowaj je pod dachem na czas zimy, jeśli nie – zabezpiecz je przy użyciu specjalnych folii. Meble wykonane z naturalnych materiałów, takie jak drewno, wiklina czy rattan, które możesz obejrzeć tutaj: https://www.meble.pl/poradnik/ogrod-i-balkon/, dodatkowo należy zaimpregnować przy pomocy specjalnych środków. Postaw na bezbarwny impregnat, a nie wpłynie on na wygląd Twoich mebli. Dzięki temu tuż po zimie meble będą wyglądały jak nowe.